Hoymiles Micro Inverter (HMS-2000D-4T) ไมโครอินเวอร์เตอร์ Hoymiles 1 เฟส
SKU : PP001
ขายแล้ว 0 ชิ้น
จำนวน
มีสินค้าอยู่ในคลัง 100 ชิ้น
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
Hoymiles new generation microinverter HMS-2000-4T series accommodates high-powered PV modules, with maximum output power of up to 2000 VA and maximum DC input current of up to 16 A. Hoymiles HMS-2000-4T series is an exceedingly cost-effective choice for its innovative 4-input design, which enables faster installation and lower cost.
แบรนด์: Hoymiles
หมวดหมู่: Hoymiles
รายการโปรด
รายละเอียดสินค้า
ไมโครอินเวอร์เตอร์แบรนด์ Hoymiles รุ่น HMS-2000D-4T
ขนาด 2 kW สามารถต่อแผงได้สูงสุด 4 แผง
รับประกันสินค้า 12 ปี
คุณสมบัติ
- ติดตั้งใต้แผง ประหยัดพื้นที่ในการติดตั้งระบบ
- กำลังผลิตสูงสุด 2,000 W
- ประกอบด้วย 2 MPPT
- เหมาะกับต่อกับแผงโซล่าเซลล์ขนาด 400W ถึง 670W